TR | EN
Öğrenim Olanakları
Fiziki İmkanlar

Maden Mühendisliği Bölümün de toplam 3635 m2 kullanım alanında 21 adet ofis ve 9 adet derslik, 33 m2 lik toplantı salonu ve 49 m2 lik seminer salonu bulunmaktadır. 9 sınıf sabit Data Show ile donatılmış olup ayrıca 1 adet de seyyar Data Show imkanı vardır.

Bölümde 364 m2 kullanım alanına sahip Kaya Mekaniği, Maden İşletme, Yarı kıymetli Süs Taşları ve Taş Kesme Laboratuvarı ile 850 m2 kullanım alanına sahip Cevher Hazırlama Laboratuvarı mevcuttur. Ayrıca, bir yeraltı ocağında kullanılan tahkimat üniteleri, domuzdamı, zincirli oluk gibi ekipmanlarla donatılmış temsili bir ayağın bulunduğu “Eğitim Galerisi” mevcuttur.

Akademik Danışmanlık

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde her öğrenciye öğrenimlerinde karşılaşacakları sorunların çözümünde ve ders seçimlerinde yardımcı olmak amacıyla bir akademik danışman atanmaktadır.

Öğrenim Dili ve Şekli

Bölümümüzde öğrenim dili Türkçedir.

Lisans eğitimi sürecinde zorunlu olarak İngilizce ve Mesleki İngilizce dersleri verilmektedir.

Uygun içerikteki derslerin uzaktan eğitim ile verilmesi planlanmaktadır.

Yaz Okulunda Ders Alma Olanağı

Öğretim olanaklarının yaz aylarında da değerlendirilmesi amacıyla açılan yaz okulunda öğrencilerimiz, not yükseltebilme, kendi programı dışındaki bir programdan ders alabilme, başarılı öğrencilere bir üst sınıftan ders alarak daha kısa sürede mezun olabilme olanağına sahiptir.

Bölümler Arası Yatay Geçiş

Genel not ortalaması en az 3.00 olan öğrenciler üçüncü yarıyıl başında Mühendislik-Mimarlık Fakültesbölümleri arasında yatay geçiş yapabilirler. Yatay Geçiş Esasları için tıklayınız.

Çift Anadal ve Yandal

Şartları sağlayan bölümüz öğrencileri kabul eden Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi bölümlerinde çift anadal ve yandal programlarına başvurabilir. Tercih edilebilecek bölümler tablosu için tıklayınız.